Y1442981R800T0L
Mfr.Part #
Y1442981R800T0L
Description
RES 981.8 OHM 1/2W 0.01% RADIAL
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.295Lx0.098W 7.50mmx2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
2.4892mm
Height :
8.001mm
Length :
7.493mm
Max Operating Temperature :
155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
981.8Ohms
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Tolerance :
±0.01%
Datasheets
Y1442981R800T0L
981.8Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Foil,