Y144266K9500Q0L
Mfr.Part #
Y144266K9500Q0L
Package / Case
Radial
Description
RES 66.95K OHM 0.02% 1/2W RADIAL
Product Category :
Through Hole Resistors
Tolerance :
±0.02%
Size / Dimension :
0.295Lx0.098W 7.50mmx2.50mm
Package / Case :
Radial
Resistance :
66.95kOhms
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Feature :
Non-Inductive
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
RS92N
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
Y144266K9500Q0L
66.95kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Foil,