Y1172453R000T9W
Mfr.Part #
Y1172453R000T9W
Description
RES SMD 453 OHM 0.01% 1/10W 0805
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
150°C
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
100mW
Width :
1.27mm
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Resistance :
453Ohms
Length :
2.032mm
Supplier Device Package :
Packaging :
Tray
Series :
VSM
Published :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±0.01%
Datasheets
Y1172453R000T9W
VSM Series, Metal Foil, 453Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.01%, -55°C~150°C