Y11723K66900B0R
Mfr.Part #
Y11723K66900B0R
Description
RES SMD 3.669K OHM 1/10W 0805
635 µm
Max Operating Temperature :
150 °C
Tolerance :
0.1 %
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
2 ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Composition :
Metal Foil
Width :
1.27 mm
Min Operating Temperature :
-55 °C
Length :
2.032 mm
Features :
Moisture Resistant
Max Power Dissipation :
100 mW
Resistance :
3.669 kΩ
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS :
Compliant
Datasheets
Y11723K66900B0R
Metal Foil, 3.669 kΩ, 0.1 %,