Y11723K01000B9R
Mfr.Part #
Y11723K01000B9R
Description
RES SMD 3.01KOHM 0.1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Length :
2.032 mm
Temperature Coefficient :
2 ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55 °C
Width :
1.27 mm
Resistance :
3.01 kΩ
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS :
Compliant
Max Power Dissipation :
100 mW
Features :
Moisture Resistant
Max Operating Temperature :
150 °C
Tolerance :
0.1 %
Datasheets
Y11723K01000B9R
Metal Foil, 3.01 kΩ, 0.1 %,