Y117239R0000F9R
Mfr.Part #
Y117239R0000F9R
Description
RES SMD 39 OHM 1% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Max Power Dissipation :
100mW
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
39Ohms
Length :
2.032mm
Max Operating Temperature :
150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Width :
1.27mm
Datasheets
Y117239R0000F9R
VSM Series, Metal Foil, 39Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~150°C