Y117233R0000F0R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y117233R0000F0R
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 33 OHM 1% 1/10W 0805
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Width :
1.27mm
Resistance :
33Ohms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Length :
2.032mm
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
100mW
Supplier Device Package :
Number of Terminations :
2
Height :
635μm
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Series :
VSM
Composition :
Metal Foil
Datasheets
Y117233R0000F0R
VSM Series, Metal Foil, 33Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~150°C