Y11721K03000A0W
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y11721K03000A0W
Manufacturer
VPG Foil
Description
RES SMD 1.03K OHM 1/10W 0805
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Features :
Moisture Resistant
Resistance :
1.03 kΩ
RoHS :
Non-Compliant
Composition :
Metal Foil
Max Power Dissipation :
100 mW
Length :
2.032 mm
Tolerance :
0.05 %
Min Operating Temperature :
-55 °C
Max Operating Temperature :
150 °C
Temperature Coefficient :
2 ppm/°C
Height :
635 µm
Number of Terminations :
2
Width :
1.27 mm
Datasheets
Y11721K03000A0W
Metal Foil, 1.03 kΩ, 0.05 %,