Y112320R0000B9L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y112320R0000B9L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
TO-220-4, SMD
Datasheet
Download
Description
RES SMD 20 OHM 0.1% 8W TO220-4
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Feature :
Non-Inductive
Composition :
Metal Foil
Max Power Dissipation :
8W
Number of Terminations :
4
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
TO-220-4, SMD
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
20Ohms
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Size / Dimension :
0.615Lx0.400W 15.62mmx10.16mm
Height :
4.0132mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Series :
VPR221S
Length :
15.621mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
TO-220-4
Packaging :
Bulk
Published :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height Seated (Max) :
0.158 4.01mm
Width :
10.16mm
Power (Watts) :
8W