Y1121625R000B0L
Mfr.Part #
Y1121625R000B0L
Description
RES SMD 625 OHM 0.1% 1/4W J LEAD
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Packaging :
Bulk
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Width :
3.2004mm
Height :
2.794mm
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
SMD
Max Operating Temperature :
175°C
Resistance :
625Ohms
Series :
SMR1D
Length :
5.9944mm
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 5.99mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.110 2.79mm
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
Y1121625R000B0L
VPG Foil Y1121625R000B0L
SMR1D Series, Metal Foil, 625Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~175°C