Y1121562R000A9R
Mfr.Part #
Y1121562R000A9R
Description
RES SMD 562OHM 0.05% 1/4W J LEAD
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.05%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.110 2.79mm
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~175°C
ECCN Code :
EAR99
Reach Compliance Code :
Unknown
Height :
2.794mm
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 5.99mmx3.20mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
562Ohm
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Datasheets
Y1121562R000A9R
VPG Foil Y1121562R000A9R
FIXED RESISTOR SMR1D Series, Metal Foil, 562Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~175°C