Y112147R0000Q0L
Mfr.Part #
Y112147R0000Q0L
Description
SMR1D 47R000 TCR2 0.02% B B
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Tolerance :
±0.02%
Feature :
Non-Inductive, Pulse Withstanding
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 5.99mmx3.20mm
Resistance :
47Ohms
Supplier Device Package :
SMD
Height Seated (Max) :
0.110 2.79mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Datasheets
Y112147R0000Q0L
SMR1D Series, Metal Foil, 47Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.02%, -55°C~175°C