Y112113K8000T0L
Mfr.Part #
Y112113K8000T0L
Description
RES SMD 13.8K OHM 0.16W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
13.8kOhms
Length :
5.9944mm
Max Power Dissipation :
160mW
Packaging :
Bulk
Supplier Device Package :
SMD
Max Operating Temperature :
175°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Number of Terminations :
2
Height :
2.794mm
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Height Seated (Max) :
0.110 2.79mm
Width :
3.2004mm
Tolerance :
±0.01%
Power (Watts) :
0.16W
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 5.99mmx3.20mm
Datasheets
Y112113K8000T0L
VPG Foil Y112113K8000T0L
SMR1D Series, Metal Foil, 13.8kOhms, 0.16W, ±0.01%, -55°C~175°C