Y112112R7000A0L
Mfr.Part #
Y112112R7000A0L
Package / Case
4-SMD, No Lead
Description
RES SMD 12.7 OHM 1/4W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Tolerance :
0.05 %
Package / Case :
4-SMD, No Lead
RoHS :
Non-Compliant
Number of Terminations :
2
Height :
2.794 mm
Features :
Moisture Resistant
Max Power Dissipation :
250 mW
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability :
±25ppm
Resistance :
12.7 Ω
Frequency Tolerance :
±20ppm
Width :
3.2004 mm
Max Operating Temperature :
175 °C
Load Capacitance :
8pF
Height - Seated (Max) :
0.031 (0.80mm)
Operating Temperature :
-10°C ~ 70°C
Series :
SXT324
Packaging :
Bulk
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40 Ohms
Length :
5.9944 mm
Composition :
Metal Foil
Product Status :
Active
Package :
Bulk
Frequency :
48 MHz
Type :
MHz Crystal
Min Operating Temperature :
-55 °C
Mounting Type :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
2 ppm/°C
Datasheets
Y112112R7000A0L
VPG Foil Y112112R7000A0L
SXT324 Series, Metal Foil, 12.7 Ω, 0.05 %, -10°C ~ 70°C