Y1121127R000B9L
Mfr.Part #
Y1121127R000B9L
Package / Case
2512 J-Lead
Description
RES SMD 127 OHM 0.1% 1/4W J LEAD
Height Seated (Max) :
0.110 2.79mm
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Series :
SMR1D
Tolerance :
±0.1%
Composition :
Metal Foil
Max Power Dissipation :
250mW
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Reach Compliance Code :
Unknown
Resistance :
127Ohm
Height :
2.794mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 5.99mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Package / Case :
2512 J-Lead
Datasheets
Y1121127R000B9L
VPG Foil Y1121127R000B9L
FIXED RESISTOR SMR1D Series, Metal Foil, 127Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~175°C