Y0875274R000T9L
Mfr.Part #
Y0875274R000T9L
Package / Case
Radial
Description
RES 274 OHM .3W .01% RADIAL
Product Category :
Through Hole Resistors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Power Dissipation :
300mW
Min Operating Temperature :
-75°C
Size / Dimension :
0.228Lx0.087W 5.80mmx2.20mm
Height :
6.5024mm
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.01%
Max Operating Temperature :
150°C
Package / Case :
Radial
Power (Watts) :
0.3W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
274Ohms
Packaging :
Bulk
Length :
5.7912mm
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Width :
2.2098mm
Height Seated (Max) :
0.256 6.50mm
Series :
VSH
Datasheets
Y0875274R000T9L
274Ohms, 0.3W, Metal Foil,