Y08500R53330F0W
Mfr.Part #
Y08500R53330F0W
Description
RES 0.5333 OHM 1/2W 2516
Packaging :
Tray
Supplier Device Package :
SMD
Size / Dimension :
0.160Lx0.250W 4.06mmx6.35mm
Max Power Dissipation :
500mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Tolerance :
±1%
Height :
1.016mm
Case Code (Imperial) :
Min Operating Temperature :
-55°C
1 (Unlimited)
Width :
6.35mm
Resistance :
533.3mOhms
Max Operating Temperature :
150°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~150°C