Y078918R0000D0L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y078918R0000D0L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 18 OHM 0.3W 0.5% RADIAL
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Through Hole Resistors
Max Power Dissipation :
200mW
Package / Case :
Radial
Reach Compliance Code :
Unknown
Number of Terminations :
2
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height :
8.5344mm
Power (Watts) :
0.3W
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Composition :
Metal Foil
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
18ohm
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Series :
VSR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Feature :
Non-Inductive
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
Y078918R0000D0L
FIXED RESISTOR, 18Ohm, 0.3W, Metal Foil,