Y078695K3840T0L
Mfr.Part #
Y078695K3840T0L
Description
RES 95.384K OHM 0.6W 0.01% RAD
Resistance :
95.384kOhms
Tolerance :
±0.01%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height :
8.5344mm
Length :
7.62mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
2.667mm
Temperature Coefficient :
±1ppm/°C
Max Operating Temperature :
175°C
Max Power Dissipation :
300mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.6W
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Datasheets
Y078695K3840T0L
VPG Foil Y078695K3840T0L
95.384kOhms, 0.6W, Metal Foil,