Y07867R77000F9L
Mfr.Part #
Y07867R77000F9L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 7.77 OHM 0.6W 1% RADIAL
Max Operating Temperature :
175°C
Series :
S
Min Operating Temperature :
-55°C
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Radial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
7.77Ohms
Height :
8.5344mm
Temperature Coefficient :
±1ppm/°C
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
300mW
Width :
2.667mm
Power (Watts) :
0.6W
Length :
7.62mm
Datasheets
Y07867R77000F9L
VPG Foil Y07867R77000F9L
7.77Ohms, 0.6W, Metal Foil,