Y078650R0000V0L
Mfr.Part #
Y078650R0000V0L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 50 OHM 0.6W 0.005% RADIAL
Temperature Coefficient :
±1ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Package / Case :
Radial
Width :
2.667mm
Max Power Dissipation :
300mW
Power (Watts) :
0.6W
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Bulk
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Height :
8.5344mm
Tolerance :
±0.005%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
7.62mm
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Series :
S
Resistance :
50Ohms
Max Operating Temperature :
175°C
Datasheets
Y078650R0000V0L
VPG Foil Y078650R0000V0L
50Ohms, 0.6W, Metal Foil,