Y078641K0730A0L
Mfr.Part #
Y078641K0730A0L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 41.073K OHM 0.6W 0.05% RAD
Temperature Coefficient :
±1ppm/°C
Resistance :
41.073kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Power (Watts) :
0.6W
Length :
7.62mm
Package / Case :
Radial
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height :
8.5344mm
Tolerance :
±0.05%
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Max Operating Temperature :
175°C
Width :
2.667mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Power Dissipation :
300mW
Series :
S
Datasheets
Y078641K0730A0L
VPG Foil Y078641K0730A0L
41.073kOhms, 0.6W, Metal Foil,