Y0786100K000T9L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y0786100K000T9L
Manufacturer
VPG Foil
Description
RES 100K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Through Hole Resistors
Package :
Bulk
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
175 °C
Length :
7.62 mm
Resistance :
100 kΩ
Series :
Features :
Moisture Resistant
Height :
8.5344 mm
Tolerance :
0.01 %
Width :
2.667 mm
Product Status :
Active
RoHS :
Compliant
Max Power Dissipation :
300 mW
Composition :
Metal Foil
Min Operating Temperature :
-55 °C
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
1 ppm/°C
Datasheets
Y0786100K000T9L
VPG Foil Y0786100K000T9L
100 kΩ, Metal Foil,