Y078573K7700B9L
Mfr.Part #
Y078573K7700B9L
Description
RES 73.77K OHM 0.1% 0.6W RADIAL
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Resistance :
73.77kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.6W
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Series :
S
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Datasheets
Y078573K7700B9L
73.77kOhms, 0.6W, Metal Foil,