Y0785150K000B0L
Mfr.Part #
Y0785150K000B0L
Package / Case
Radial
Description
RES 150K OHM 0.4W 0.1% RADIAL
Through Hole Resistors
Power (Watts) :
0.4W
Resistance :
150kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Max Operating Temperature :
175°C
Tolerance :
±0.1%
Height :
8.5344mm
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Bulk
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
7.62mm
Series :
S
Width :
2.667mm
Max Power Dissipation :
200mW
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Number of Terminations :
2
Package / Case :
Radial
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
Y0785150K000B0L
VPG Foil Y0785150K000B0L
150kOhms, 0.4W, Metal Foil,