Y073325R0000B9L
Mfr.Part #
Y073325R0000B9L
Package / Case
Radial
Description
RES 25 OHM 10W 0.1% RADIAL
Package / Case :
Radial
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
1.575Lx0.276W 40.01mmx7.01mm
Width :
7.0104mm
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.803 20.40mm
Resistance :
25Ohms
Feature :
Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
Max Power Dissipation :
3W
Power (Watts) :
10W
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
150°C
Height :
20.3962mm
Length :
40.005mm
Series :
VFP-3
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
Y073325R0000B9L
25Ohms, 10W, Metal Foil,