Y0707931R000T9L
Mfr.Part #
Y0707931R000T9L
Description
RES 931 OHM 0.01% 0.4W RADIAL
Tolerance :
±0.01%
Size / Dimension :
0.250Lx0.080W 6.35mmx2.03mm
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
931Ohms
Height Seated (Max) :
0.310 7.87mm
Power (Watts) :
0.4W
Datasheets
Y0707931R000T9L
931Ohms, 0.4W, Metal Foil,