Y00899K90000BR23R
Mfr.Part #
Y00899K90000BR23R
Description
RES 9.9K OHM 0.1% 0.6W RADIAL
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Packaging :
Strip
Resistance :
9.9kOhms
Power (Watts) :
0.6W
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
Y00899K90000BR23R
9.9kOhms, 0.6W, Metal Foil,