Y008957R0000BR0L
Mfr.Part #
Y008957R0000BR0L
Description
RES 57 OHM 0.1% 0.6W RADIAL
Power (Watts) :
0.6W
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
57Ohms
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
Y008957R0000BR0L
57Ohms, 0.6W, Metal Foil,