Y0089511R000BP0L
Mfr.Part #
Y0089511R000BP0L
Description
RES 511 OHM 0.1% 0.6W RADIAL
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Failure Rate :
P (0.1%)
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Power (Watts) :
0.6W
Packaging :
Bulk
Resistance :
511Ohms
Datasheets
Y0089511R000BP0L
511Ohms, 0.6W, Metal Foil,