Y00893K64400AR0L
Mfr.Part #
Y00893K64400AR0L
Description
RES 3.644K OHM 0.05% 0.6W RADIAL
Through Hole Resistors
Approvals :
CE, CSA, UL
Mounting :
Panel
Cutler Hammer, Div of Eaton Co
Current Rating :
400 A