Y00892K37000DR1R
Mfr.Part #
Y00892K37000DR1R
Description
RES 2.37K OHM 0.5% 0.6W RADIAL
Packaging :
Strip
Failure Rate :
R (0.01%)
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.6W
Resistance :
2.37kOhms
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Datasheets
Y00892K37000DR1R
2.37kOhms, 0.6W, Metal Foil,