Y0089298R000BR23R
Mfr.Part #
Y0089298R000BR23R
Description
RES 298 OHM 0.1% 0.6W RADIAL
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Power (Watts) :
0.6W
Resistance :
298Ohms
Datasheets
Y0089298R000BR23R
298Ohms, 0.6W, Metal Foil,