Y00891K91000AR23R
Mfr.Part #
Y00891K91000AR23R
Description
RES 1.91K OHM 0.05% 0.6W RADIAL
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Tolerance :
±0.05%
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
0.6W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Resistance :
1.91kOhms
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Datasheets
Y00891K91000AR23R
1.91kOhms, 0.6W, Metal Foil,