Y00891K20000TR0L
Mfr.Part #
Y00891K20000TR0L
Description
RES 1.2K OHM 0.01% 0.6W RADIAL
Power (Watts) :
0.6W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Packaging :
Bulk
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
1.2kOhms
Tolerance :
±0.01%
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Datasheets
Y00891K20000TR0L
1.2kOhms, 0.6W, Metal Foil,