Y00891K11100AR0L
Mfr.Part #
Y00891K11100AR0L
Description
RES 1.111K OHM 0.05% 0.6W RADIAL
Tolerance :
±0.05%
Power (Watts) :
0.6W
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Resistance :
1.111kOhms
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Packaging :
Bulk
Datasheets
Y00891K11100AR0L
1.111kOhms, 0.6W, Metal Foil,