Y008915K9150TR0L
Mfr.Part #
Y008915K9150TR0L
Description
RES 15.915K OHM 0.01% 0.6W RAD
Tolerance :
±0.01%
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
15.915kOhms
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Power (Watts) :
0.6W
Datasheets
Y008915K9150TR0L
15.915kOhms, 0.6W, Metal Foil,