Y008915K0000AR23R
Mfr.Part #
Y008915K0000AR23R
Description
RES 15K OHM 0.05% 0.6W RADIAL
Resistance :
15kOhms
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Tolerance :
±0.05%
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
0.6W
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Packaging :
Strip
Datasheets
Y008915K0000AR23R
15kOhms, 0.6W, Metal Foil,