Y008913K2000TR13L
Mfr.Part #
Y008913K2000TR13L
Description
RES 13.2K OHM 0.01% 0.6W RADIAL
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Power (Watts) :
0.6W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±0.01%
Resistance :
13.2kOhms
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
Y008913K2000TR13L
13.2kOhms, 0.6W, Metal Foil,