Y008910K3000BR0L
Mfr.Part #
Y008910K3000BR0L
Description
RES 10.3K OHM 0.1% 0.6W RADIAL
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.6W
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
10.3kOhms
Datasheets
Y008910K3000BR0L
10.3kOhms, 0.6W, Metal Foil,