Y00882R55000F0L
Mfr.Part #
Y00882R55000F0L
Description
RES 2.55 OHM 0.6W 1% RADIAL
Through Hole Resistors
Maximum Voltage Rating :
250
Mounting :
Cable Mount
Gender :
PLUG
Operating Temperature :
-55 to 105 °C
VPG FOIL RESISTORS
Type :
Housing
Body Orientation :
Straight
Housing Color :
Black
Number of Rows :
2
Product Length :
19.7 mm
Pitch :
2.5000 mm
Wire Size :
18 AWG