Y007899K0000F0L
Mfr.Part #
Y007899K0000F0L
Description
RES 99K OHM .3W 1% RADIAL
Length :
10.541 mm
Width :
4.1148 mm
Number of Terminations :
2
RoHS :
Non-Compliant
Tolerance :
1 %
Resistance :
99 kΩ
Min Operating Temperature :
-55 °C
Max Operating Temperature :
150 °C
Temperature Coefficient :
0 ppm/°C
Height :
11.43 mm
Max Power Dissipation :
300 mW
Datasheets
Y007899K0000F0L
VPG Foil Y007899K0000F0L
99 kΩ, Metal Foil,