Y007820K0000B0L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y007820K0000B0L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 20K OHM .3W .1% RADIAL
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Through Hole Resistors
Factory Lead Time :
111 Weeks
Resistance :
20kOhms
Max Operating Temperature :
150°C
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.415Lx0.162W 10.54mmx4.11mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Composition :
Metal Foil
Max Power Dissipation :
300mW
Width :
4.1148mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Radiation Hardening :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
VHP100
Height :
11.43mm
Height Seated (Max) :
0.450 11.43mm
Temperature Coefficient :
0.0ppm/°C
Power (Watts) :
0.3W
Tolerance :
±0.1%
Published :
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Through Hole
Length :
10.541mm
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Package / Case :
Radial
Datasheets
Y007820K0000B0L
VPG Foil Y007820K0000B0L
Through Hole 20kOhms, 0.3W, Metal Foil,