Y007810K0000F9L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y007810K0000F9L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 10K OHM .3W 1% RADIAL
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Through Hole Resistors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Composition :
Metal Foil
Max Operating Temperature :
150°C
Temperature Coefficient :
0.0ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Series :
VHP100
Published :
Height Seated (Max) :
0.450 11.43mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
300mW
Width :
4.1148mm
Power (Watts) :
0.3W
Height :
11.43mm
Resistance :
10kOhms
Tolerance :
±1%
Length :
10.541mm
Size / Dimension :
0.415Lx0.162W 10.54mmx4.11mm
Package / Case :
Radial
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Bulk
Datasheets
Y007810K0000F9L
VPG Foil Y007810K0000F9L
10kOhms, 0.3W, Metal Foil,