Y007550K0000B0L
Mfr.Part #
Y007550K0000B0L
Description
RES 50K OHM 0.3W 0.1% RADIAL
Height :
8.5344mm
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Radial
Max Operating Temperature :
175°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Mount :
Through Hole
Max Power Dissipation :
200mW
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Resistance :
50kOhms
Radiation Hardening :
No
Width :
2.667mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
±0.1%
Published :
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Series :
VSR
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
111 Weeks
Number of Terminations :
2
Length :
7.62mm
Power (Watts) :
0.3W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
Y007550K0000B0L
Through Hole 50kOhms, 0.3W, Metal Foil,