Y00754K30000B9L
Mfr.Part #
Y00754K30000B9L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 4.3K OHM 0.3W 0.1% RADIAL
Through Hole Resistors
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Height :
8.5344mm
Width :
2.667mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
VSR
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.3W
Length :
7.62mm
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
200mW
Max Operating Temperature :
175°C
Resistance :
4.3kOhms
Package / Case :
Radial
Composition :
Metal Foil
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Non-Inductive
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
Y00754K30000B9L
4.3kOhms, 0.3W, Metal Foil,