Y00753K20000T9L
Mfr.Part #
Y00753K20000T9L
Description
RES 3.2K OHM 0.3W 0.01% RADIAL
Through Hole Resistors
Contact Arrangement :
SPST-NO
Type :
Power Relay
Relay Construction :
Non-Latching
Termination Method :
PC Pins
Operate Time :
15 ms
Pin Count :
4
Coil Current :
37.5 mA
Minimum Dropout Voltage :
2.4 VDC
Operating Temperature :
-40 to 105 °C
VPG FOIL RESISTORS
Coil Resistance :
640 Ohm
Maximum Pick-Up Voltage :
18 VDC