Y00752R20000B9L
Mfr.Part #
Y00752R20000B9L
Description
RES 2.2 OHM 0.3W 0.1% RADIAL
Through Hole Resistors
Max Operating Temperature :
175°C
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Height :
8.5344mm
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
2.2Ohms
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Max Power Dissipation :
200mW
Power (Watts) :
0.3W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
7.62mm
Width :
2.667mm
Bulk
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
Y00752R20000B9L
2.2Ohms, 0.3W, Metal Foil,