Y00752K58000F0L
Mfr.Part #
Y00752K58000F0L
Description
RES 2.58K OHM 0.3W 1% RADIAL
Through Hole Resistors
Max Operating Temperature :
175°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
8.5344mm
Composition :
Metal Foil
Width :
2.667mm
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Tolerance :
±1%
Length :
7.62mm
Max Power Dissipation :
200mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Resistance :
2.58kOhms
Power (Watts) :
0.3W
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
Y00752K58000F0L
2.58kOhms, 0.3W, Metal Foil,