Y0075138R500Q9L
Mfr.Part #
Y0075138R500Q9L
Description
RES 138.5 OHM 0.3W 0.02% RADIAL
Tolerance :
±0.02%
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Resistance :
138.5Ohms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Non-Inductive
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
2.667mm
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Power (Watts) :
0.3W
Max Power Dissipation :
200mW
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Length :
7.62mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
8.5344mm
Max Operating Temperature :
175°C
Datasheets
Y0075138R500Q9L
138.5Ohms, 0.3W, Metal Foil,